• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У МЗС сказали, як їздити в Євросоюз через Угорщину

Реклама на dsnews.ua
Громадянам України обмежений в'їзд в Угорщину, однак для транзиту через угорську територію обмежень немає

Про це йдеться у повідомленні Посольства України в Угорщині, передає "ДС".

"В даний час діє заборона в'їзду в Угорщину громадян України. Право в'їзду мають виключно громадяни України, які є батьками або подружжям громадян Угорщини або інших країн ЄС. Також громадяни України у межах тридцятикілометрової зони можуть в'їжджати в Угорщину на термін до 24 годин", - йдеться в повідомленні.

При наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) для в'їзду в Угорщину можна отримати дозвіл угорської поліції.

Крім того, громадянам України, які будуть перетинати транзитом територію Угорщини, не вимагається одержання індивідуального дозволу для транзиту, якщо громадянин України повертається в Україну автотранспортом, або:

- в особи є документ про постійне місце проживання, дозвіл на перебування, на проживання, віза на тривалий працевлаштування або інший документ, що підтверджує право на тривале перебування в країні призначення, виданий офіційним органом цієї країни;

- особа відповідає всім вимогам для в'їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза);

- особа дає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 і не має ознак підозри на інфекцію.

Також в даний час в дозволі на транзит не потребують особи, наступні в європейську державу, яка дозволяє громадянам України в'їзд на свою територію без дозвільних документова.

У таких випадках для транзиту по території Угорщини необхідно показати на кордоні:
біометричний паспорт (або візу);

- медичну страховку, яка діє на території Європи;

- фінансове забезпечення (готівка, банківська виписка тощо);

- документ, що підтверджує намір відвідати країну призначення (бронювання готелю, апартаментів, документ на право власності нерухомості тощо), а також, при необхідності, документи, що підтверджують можливість в'їзду в інші транзитні країни (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

У всіх інших випадках необхідно отримувати дозвіл угорської поліції на транзит, заповнивши електронну заявку.

У той же час, в МЗС рекомендували в будь-якому випадку отримати дозвільний документ у угорської поліції.

Як повідомляла "ДС", Угорщина пропускає транзит громадян та транспорту з України тільки через КПП "Берегшурань" - "Лужники" і "Захонь" - "Чоп (Тиса)".

    Реклама на dsnews.ua