• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МЗС України розповіли, коли відновиться дружба з Росією

Реклама на dsnews.ua
Новий договір про дружбу і співробітництво з Росією буде укладено тільки тоді, коли вона відшкодує всі збитки, завдані агресією проти України

Про це заявив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, передає "ДС" з посиланням на Громадське.

Качка пояснив, що розірвання Угоди про дружбу і добросусідство з РФ не є питанням тактичних дій, які здійснює Україна для залучення РФ до відповідальності.

"Це питання не стільки тактичних дій, тому що всі тактичні дії відбувалися в правовій площині вже давно і загальний тренд вже закладено. Це те, що Україна намагається і в міжнародних судових інстанціях (залучити РФ до відповідальності ). З-за санкцій і так далі. Головне: це фактично показує парадигму наших відносин, - що в тому форматі, який є зараз, говорити про якісь мир і добросусідство не можна, і повертатися до укладення такого чи подібного договору можна тільки у випадках, коли Росія припинить порушення і відшкодує збитки ", - сказав Качка.

Він зазначив, що нова угода, якщо воно з'явиться, буде полягати в нових умовах".

"Очевидно, що і рамка, яка була закладена в середині 90-х, вона просто не відповідає дійсності, яка є між нами", - зазначив він, пояснивши, що в 90-х Україна тільки намагалася "будувати фундамент" рівноправних відносин з РФ.

"Це не дуже вдалося, враховуючи те, як Росія усім цим зловживає", - резюмував Качка.

    Реклама на dsnews.ua