• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Міненерго Росії повідомили про проведений раунді газових переговорів з Україною

Реклама на dsnews.ua
Україна і Росія провели переговори по газу у Відні, на яких обговорювали "співпраця" в даній сфері

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики Росії, передає "ДС".

У відомстві зазначають, що в переговорах взяли участь міністр енергетики Росії Олександр Новак, голова Газпрому Олексій Міллер, міністр енергетики України Олексій Оржель, а також керівники НАК "Нафтогаз" і компанії "Оператор газотранспортної системи України".

"Сторони обговорили російсько-українська співпраця в газовій сфері - урегулювання взаємних претензій щодо виконання контрактів, умови транзиту російського газу в Європу з 2020 року, перспективи прямої купівлі російського газу для споживачів України", - зазначено в повідомленні.

Повідомляється, що вони обмінялися пропозиціями щодо вирішення "питань, що стоять перед сторонами", а також домовилися зробити більш інтенсивної "спільну роботу в двосторонньому форматі в найближчі дні".

Зазначимо, переговори відбулися не в тристоронньому форматі разом з представниками Євросоюзу, як це було раніше. Це були перші двосторонні переговори України і Росії щодо газу з 2014 року.

Нагадаємо, 26 листопада міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що Кабмін може розробити механізм, згідно з яким потенційні знижки на газ "Газпрому" при можливих прямих поставках в Україну з 2020 року "вилучатися" і спрямовуватися на реалізацію соціально важливих заходів.

    Реклама на dsnews.ua