• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У міносвіти озвучили кількість охочих попрацювати в Антарктиді

Реклама на dsnews.ua
Національний Антарктичний центр міністерства освіти і науки надав дані про кількість українців, охочих відправитися в 24 антарктичну наукову експедицію

Щоб відправитися в двадцять четверту українську антарктичну експедицію, документи подали 178 кандидатів, серед них - 32 жінки, передає "ДС" з посиланням на Громадське.

Найбільший конкурс - за право стати системним адміністратором зв'язку - на цю посаду вирушили 47 осіб: 46 чоловіків і одна жінка.

Працювати кухарем виявили бажання 33 українця: 23 чоловіки та 10 жінок. Потрапити в експедицію лікарем виявили бажання 27 осіб: 18 чоловіків та 9 жінок.

Крім того, працювати рік на українській антарктичній станції Академік Вернадський хочуть 40 наукових працівників (28 чоловіків та 12 жінок), 16 дизелісти-електриків (всі чоловіки), 15 механіків (всі чоловіки).

Директор антарктичного центру Євген Дикий зазначив, що працювати в Антарктиці хочуть люди "з благородною і не батрацької мотивацією". В цьому році, додав він, у центр надійшло в рази більше документів, ніж у попередні роки.

За його словами, на першому етапі буде оцінюватися відповідність кандидатів професійним вимогам. Другий етап - сувора медкомісія, далі - тестування психологів, які повинні оцінити здатність претендентів прожити рік в замкнутому просторі і в ізольованому колективі.

Планується, що відбір команди завершиться в січні 2019 року. Повинно бути визначене 2 складу: основний і запасний. Тому всі члени будуть проходити навчально-тренувальні збори, за підсумками яких буде затверджено остаточний склад експедиції.

Всього в експедицію повинні відправитися 12 осіб: 7 вчених і 5 членів персоналу.

Відправитися на двадцять четверте антарктичну експедицію можна було з 27 вересня до 30 листопада 2018 року.

    Реклама на dsnews.ua