• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Міносвіти продовжать реформу "Нової української школи"

Міністерство освіти готується до запуску реформи "Нової української школи" в 5-9 класах, яку розраховують провести протягом 2021-2027 років у три етапи

Міносвіти України
Міносвіти України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповідному наказі Міносвіти, передає "ДС".

Реформа НУШ передбачає зміну цілей та основних завдань освіти, зокрема базової загальної середньої освіти, відповідно до сучасної освітньої парадигми і світових тенденцій розвитку національних освітніх систем.

Проєкт передбачає розроблення:

  • навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти;
  • організаційно-методичного інструментарію для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ;
  • типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, дистанційних курсів їх підготовки;
  • системи оцінювання освітніх досягнень здобувачів загальної середньої освіти, а також її експериментальну апробацію;
  • виховної складової освітнього процесу, актуалізованої концепцією НУШ, та її експериментальну перевірку.

Вказано, що проєкт розраховано провести протягом 2021-2027 років у три етапи. Під час першого — організаційно-підготовчого (квітень-жовтень 2021 року) — буде створена робоча група, яка здійснюватиме науково-методичний супровід експерименту.

Планується розробити необхідні навчальні та методичні матеріали, провести тренінги для регіональних тренерів і адміністрацій шкіл у регіонах та підготовку для вчителів-учасників проєкту.

Під час наступного етапу, формувального (листопад 2021 — червень 2026), відбуватиметься розробка, апробація та коригування навчально-методичного забезпечення, наставницька підтримка вчителів, розроблення відповідних інструктивно-методичних матеріалів щодо системи оцінювання і нових вимог до проведення ДПА, а також моніторинг досягнення очікуваних результатів навчання учнів.

Узагальнюючий етап триватиме з липня 2026 року до грудня 2027-го. Буде проведене узагальнення результатів проєкту та формування висновків, коригування навчальних матеріалів, моніторингове дослідження досягнення очікуваних результатів навчання учнів 9-х класів, а також підготовка та видання навчальних і методичних матеріалів за результатами проєкту.

Як писала "ДС", в Міністерстві освіти і науки анонсували напрацювання законопроєкту про дошкільну освіту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua