• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Міносвіти оцінять, як "діджиталізувалися" школи та ПТУ

Уперше в Україні 60 шкіл та 30 закладів профосвіти пройдуть оцінку впровадження цифрових технологій за допомогою SELFIE 

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки, передає "ДС".

Упродовж трьох тижнів 60 шкіл та 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні. 

Підтримку у пілотному проєкті надають Європейський фонд освіти та Міністерство цифрової трансформації.

"Через постійну роботу з учнями в дистанційній формі ставлення педагогів та директорів до цифрових технологій дуже змінилося. Тепер вони мають не просто швидко опанувати нові застосунки чи сервіси, а й планувати роботу з ними в майбутньому. В цьому завданні не обійтися без якісного аналізу. Завдяки підтримці партнерів ми надаємо інструмент SELFIE, який допоможе закладам здійснити комплексний самоаналіз", — зазначив заступник міністра освіти Артур Селецький.

У Запорізькій та Львівській областях SELFIE використовуватимуть як школи, так і заклади профосвіти. На Івано-Франківщині, Сумщині, Херсонщині, Рівненщині, Черкащині, Чернігівщині, Донеччині та в Києві — по три заклади професійної освіти.

Після використання SELFIE в 10 областях та аналізу результатів можливість пройти таке оцінювання отримають усі заклади освіти.

Опитування є анонімним та добровільним. Для учнів воно триватиме не більш ніж 20-30 хвилин, а для вчителів — щонайбільше 40. Загалом на заповнення анкети надається 2 години. Пройти опитування учасники зможуть у будь-який зручний час, на різних цифрових пристроях, як-от на стаціонарних компʼютерах, ноутбуках, смартфонах чи планшетах.

Потім кожен заклад отримає доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів. Він допоможе проаналізувати поточний стан справ та напрацювати план дій для розвитку цифрової трансформації в закладі. 

Пілотний проєкт SELFIE має на меті допомогти закладам освіти ефективно використовувати цифрові технології у викладанні та навчанні, каже старший фахівець з питань цифрових компетентностей і навчання Європейського фонду освіти Алессандро Бролпіто

"SELFIE – це не про оцінювання та порівняння, це про розвиток і створення культури безперервного та сталого розвитку в закладі освіти. Наразі SELFIE має понад 1 млн користувачів із 74 країн, і це допомагає поєднати голос представників закладів освіти з національною політикою цифровізації освіти, а також з міжнародним освітнім співтовариством", — каже Бролпіто.

Як писала "ДС", у Міністерстві освіти і науки анонсували напрацювання законопроєкту про дошкільну освіту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua