• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

У Мін'юсті розповіли, скільки потрібно часу на відновлення роботи НАЗК і е-декларування

Реклама на dsnews.ua

Відновити повноцінне функціонування Національного агентства по запобіганню корупції і системи електронного декларування можна за кілька місяців. Для цього необхідно забрати у НАЗК повноваження з контролю суддів

Про це в інтерв'ю "НВ" заявив міністр юстиції Денис малюська, передає "ДС".

За словами Малюськи, зараз у міністерства є конкретне бачення того, як відновити роботу системи е-декларування в тому вигляді, в якому вона працювала до рішення Конституційного суду. Перший крок — прибрати на законодавчому рівні повноваження НАЗК щодо суддів.

"Тоді НАЗК буде повноцінно функціонувати, виконуючи свої обов'язки щодо всіх інших (а чиновників набагато більше, ніж суддів). Набуття чинності даного закону дозволить розблокувати роботу НАЗК і відкрити доступ до реєстру декларацій", — пояснив він.

Також в міністерстві хочуть створити окремий орган в судовій системі, який би контролював суддів для запобігання корупції.

"У кілька місяців (створення такого органу — ред.) не вкладемося. А щодо всіх інших чиновників, включаючи топ-чиновників Кабміну або Верховної Ради, — це можна зробити за кілька місяців", — підкреслив Малюська.

Нагадаємо, на засіданні Ради національної безпеки і оборони президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що система електронного декларування в Україні буде працювати, а найближчим часом до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

    Реклама на dsnews.ua