• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Моз немає подобової статистики смертності в Україні, - Ляшко

Реклама на dsnews.ua
У Міністерстві охорони здоров'я поденною статистики загальної смертності в Україні порівняно з роком 2019

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі "Громадське", передає "ДС".

За його словами, розпорядником даних про добової смертності є Державна служба статистики.

"Смертність фіксується зовсім іншими механізмами, її оприлюднить Державна служба статистики. Ми також приймаємо звідти інформацію, якою користуємося в тому числі і коли порівнюємо динаміку смертності - ред.)", - зазначив Ляшко.

Головний санлікар пояснив, що питання смертності ще проходить через реєстраційну службу, а кожен випадок смерті людини повинен бути підтверджений судово-медичним експертом та патологоанатомом.

"Денної загальної смертності у нас немає - тому що це питання не до Міністерства охорони здоров'я. В нинішніх умовах запровадити оперативний збір щоденної смертності неможливо технічно... Я розумію, чому так відбувається. Тому що підняти систему знизу на національний рівень, верифікувати її - це нам Державна служба статистики дає на 20-е число цього місяця за попередній місяць. Тобто інформацію за квітень ми маємо в травні після 20-го числа", - додав він.

Як повідомляла "ДС", Державна служба статистики відмовилася публікувати дані про померлих під час карантину в Україні.

    Реклама на dsnews.ua