• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У МОЗ розповіли, чи будуть COVID-паспорти в Україні

Реклама на dsnews.ua

Питання можливого введення в Україні спеціальних паспортів, які можуть видаватися після вакцинації від коронавірусної інфекції, в даний час перебуває на контролі. Також ще вивчається питання, чи може людина після вакцинації інфікувати інших

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, більшість країн під час пандемії COVID-19 скористалися ст.31 Міжнародних медико-санітарних правил і встановили додаткові вимоги для перетину кордону. В Україні, наприклад, вимагають поліс медичного страхування, яке покриває лікування від коронавірусу, а також пройти 14-денну ізоляцію або показати негативний ПЛР-тест.

Також Ляшко уточнив, що після появи вакцини проти COVID-19 деякі країни вже розглядають можливість вимагати COVID-паспорт про проведення вакцинації замість нинішніх умов.

"В Україні це питання також перебуває на контролі, але поки не впроваджується, оскільки ми ще збираємо додаткову інформацію, яка буде гарантувати те, що вакцинована від COVID-19 особа більше не здатна інфікувати інших людей", — пояснив він.

При цьому санлікар додав, що правила дозволяють видавати свідоцтво про вакцинацію тільки в тому випадку, коли використовується схвалена ВООЗ вакцина.

"Тому ніяких "супутників" (російська вакцина "Супутник V", — ред.)", — зазначив Ляшко.

Нагадаємо, раніше Угорщина створила електронний COVID-паспорт, який підтверджує вакцинацію від коронавірусу. З початку року в Росії ті, хто отримали щеплення від коронавірусу, також можуть отримати на порталі держпослуг паспорт вакцинації.

Як писала "ДС", уряд Литви розглядає можливість введення в країні імунного паспорту. Також в Литві хочуть вести реєстр осіб, які відмовилися від вакцинації.

    Реклама на dsnews.ua