• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МОЗ уже знають, де можна буде отримати свідоцтво про вакцинацію в разі його запровадження

Реклама на dsnews.ua

У МОЗ іще не знають, чи буде запроваджено сертифікат вакцинації від коронавірусу. Але якщо його все ж запровадять, то вручити пацієнтові документ зможе кожен сімейний лікар

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив головний санлікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

Зараз в Україні міжнародне свідоцтво про вакцинацію видається частіше про щеплення проти жовтої лихоманки. Причому по всій країні зробити його можна тільки в 5-6 кабінетах.

"Вакцинація проти COVID-19 буде проводитися мінімум у 4250 пунктах щеплень. Плануємо зробити так, щоби видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 міг кожен сімейний лікар, тому вивчаємо механізми", — заявив Ляшко.

Він також розповів, коли буде актуальним паспорт вакцинації.

"Тільки тоді, коли ви, наприклад, захочете подорожувати до Великобританії, а вона, скажімо, поставить умову при перетині державного кордону мати при собі міжнародне свідоцтво про вакцинацію", — зазначив заступник міністра.

Ляшко пояснив, що тоді потрібно буде звернутися до свого сімейного лікаря.

"У нас вакцинацію буде проведено з внесенням запису в електронну медичну карту пацієнта в Електронній системі охорони здоров'я, яку модерує НСЗУ — поки ми розробляємо таку систему. Лікар роздрукує вам міжнародний зразок англійською або французькою мовою, поставить підпис і печатку", — сказав заступник голови МОЗ.

Як повідомляла "ДС", Україна в лютому отримає вакцину від COVID-19, і це може бути Pfizer.

    Реклама на dsnews.ua