• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"У світі є кращі розробки": Ляшко висловився про російську вакцину від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що вакцина від коронавірусу, про реєстрацію якої в Росії 11 серпня оголосив президент РФ Володимир Путін, не пройшла третю фазу клінічних випробувань

Відповідний пост Ляшко опублікував у Facebook, передає "ДС".

Головний санлікар України заявив, що зараз у світі є 26 вакцин-кандидатів, шість із яких уже проходять дослідження на ефективність із залученням значної кількості учасників.

"Зараз саме обмежені дані про час клінічних випробувань і дотримання їх вимог не дозволяють упевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною і чи має вона шанси на масове використання. Зараз Російська Федерація досі не провела третю фазу клінічних випробувань, яка дозволила б накопичити достатню наукову підставу для практичного використання вакцини на людях", — заявив Ляшко.

За його словами, саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження. При цьому зазвичай залучають 20 тисяч осіб, які отримують вакцину, та 10 тисяч — плацебо; або 15 тисяч вакцину і 15 тисяч — плацебо. І це єдиний спосіб перевірити, чи працює вакцина.

"Не тільки ВООЗ, яка стежить за досягненнями у сфері біотехнологій у всьому світі і співпрацює як із розробниками, так і з урядами країн, а й місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радила Міністерству охорони здоров'я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій — обмежені дані щодо ефективності кандидата і той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, однак очікують повноцінного завершення випробувань і прекваліфікацію ВООЗ", — повідомив Ляшко.

Нагадаємо, раніше помічниця президента США Келліан Конвей заявила, що створення Росією вакцини від COVID-19 є поспішним, а її ефективність викликає великі сумніви.

    Реклама на dsnews.ua