• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

В МОЗ пояснили логіку введення локдауну після Різдва

Реклама на dsnews.ua

Після гулянь на новорічно-різдвяні свята в Україні, ймовірно, відбудеться черговий сплеск захворюваності на коронавірус, саме тому Уряд посилив карантин після Нового року, з 8 до 24 січня включно

Про це заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує "ДС".

"Ми прекрасно розуміємо, що від Нового року до Різдва мобільність людей зменшується. І люди контактують більше зі своїми рідними й близькими, з людьми, з якими святкують. То чи буде карантин встановлено, чи не буде, цей контакт все одно відбудеться. Тому обмеження від 1 до 8 січня не дадуть того очікуваного ефекту, на який ми розраховуємо. Ми досить довго дискутували, прогнозували і вирішили впроваджувати карантинні обмеження саме від 8 числа, щоб мати максимальний ефект після того, як вони будуть зніматися", — сказав Ляшко в інтервʼю ТСН.ua.

Він нагадав, що після січневих обмежень планується повернення до заборон, які діють і нині. Йдеться про обмеження, які характерні для "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки для України. Водночас зі слів головного санітарного лікаря, і у світі, і в Україні настала так звана "пандемічна втома".

"І ми, і європейці, даємо можливість відсвяткувати новорічно-різдвяні свята, розуміючи, що після цього, можливо, буде сплеск коронавірусної хвороби", — підсумував головний санітарний лікар.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоровʼя України очікує скорочення кількості захворілих на COVID-19 на 40-50% після жорсткого карантину.

Нагадаємо, з 14 до 30 листопада в Україні діяв "локдаун" вихідного дня, але уряд вирішив не продовжувати його. Натомість 9 грудня Кабінет міністрів продовжив загальний карантин в Україні до 28 лютого 2021 року, з 8 до 25 січня діятиме жорсткий локдаун, щоб стримати розповсюдження коронавірусу і сезонних грипу та ГРВІ.

    Реклама на dsnews.ua