• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В МОЗі придумали, як віддячити медикам-вакцинаторам

Влада виділила 1 мільярд 823 мільйони гривень для підтримки українських медиків, залучених до боротьби з епідемією COVID-19, зокрема до вакцинації та тестувань

Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу 4 березня повідомила заступниця міністра охорони здоровʼя Світлана Шаталова, інформує "ДС".

"Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства охорони здоровʼя про виділення коштів на вакцинацію населення від COVID-19. 1 мільярд 482 мільйони гривень виділено для оплати медичних послуг медикам, залученим у заходах боротьби з COVID-19, зокрема тих, що стосуються вакцинації… Створено додаткові стимули і запроваджено новий пакет медичних послуг у програмі медичних гарантій", — сказала Шаталова.

За її словами, ще 341 мільйон виділено лабораторним підрозділам МОЗ, "які тестують хворих на COVID-19". Таким чином, загальна сума – 1 мільярд 823 мільйони гривень для здійснення зазначених заходів.

"Ці кошти були закладені через спеціальний фонд, який станом на 1 січня 2021 року є в залишках і створений за рахунок залишків минулого року в ковідному фонді", — додала заступник міністра.

Шаталова також нагадала, що МОЗ розраховує вакцинувати загалом близько 20 мільйонів українців "при повному навантаженні команд з імунізації". 

"Фахівці-вакцинатори повинні проводити попередній огляд пацієнта на предмет протипоказань, визначати приналежність громадянина до тієї чи іншої цільової групи, проводити перший раунд імунізації та моніторити самопочуття вакцинованих, а також здійснювати ті самі дії в другому раунді вакцинації", — розповіла представниця МОЗ. 

Як писала "ДС", МОЗ пригрозив жорсткими санкціями за розголошення інформації про виробників та вартость COVID-вакцини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua