• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У МВС пропонують віддавати частину штрафів за порушення ПДР місцевим громадам

У Міністерстві внутрішніх справ пропонують змінити систему розподілення коштів від штрафів за порушення правил дорожнього руху

Планується віддавати місцевим громадам частину від штрафів
Планується віддавати місцевим громадам частину від штрафів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв'ю "РБК-Україна", передає "ДС".

За його словами, планується віддавати місцевим громадам частину від цих надходжень.

"Ми хотіли б вийти вже незабаром з ініціативою в законодавчому порядку встановити систему розподілу надходжень від штрафів за порушення ПДР. На нашу думку, від 10 до 30% надходжень від цих штрафів могли би скеровуватись до місцевих громад", — сказав Єнін.

Крім того, пропонується залучати громадськість до виявлення подібних порушень.

"Наприклад, ми плануємо розробити застосунок, який би дозволяв фіксувати грубі порушення правил дорожнього руху іншим його учасникам. На першому етапі може йтися про проїзд на червоне світло, чи порушення правил проїзду залізничних переїздів, чи проїзд через подвійну смугу тощо", — перелічив заступник міністра.

Єнін вважає, що за наявності відповідної доказової бази і нормативного врегулювання, вдасться активніше залучати громадян.

"І, повірте мені, кожен значно більше буде думати перед тим, як допустити грубе порушення, ризикуючи бути зафільмованим іншими пішоходами чи водіями", — додав він.

Як писала "ДС", з 8 жовтня в Україні запрацювали ще 20 комплексів автофіксації порушень правил дорожнього руху — їхня кількість збільшилась до 178.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua