• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МВС розповіли, що хасидів, які проривають кордон з Україною, обдурили, виманивши до Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Хасидів, які зібралися на українському кордоні з боку Республіки Білорусь, обманом виманили до РБ, пообіцявши їм проїзд до України, яка ще раніше закрила вʼїзд для іноземців

Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Він нагадав, що раніше в Україні було прийнято рішення про обмеження в’їзду іноземців, в тому числі і громадян Ізраїлю, про нього були поінформовані дипломатичні представництва різних країн, зокрема Ізраїлю.

«А ті люди, які обманним шляхом виманили представників релігійної течії хасидів у Білорусь і пообіцяли їм, що їх можуть пропустити в Україну – ці люди скоїли, на мою думку, правопорушення відносно тих людей, які були фактично обмануті і виманені у Білорусь. У нас немає підстав пропускати цих громадян в Україну, — є законодавство, яке забороняє такі дії», — уточнив Геращенко.

Він зазначив, що наразі прикордонники забезпечили доступ гуманітарних місій до осіб, які знаходяться між кордонами Білорусі і України.

Нагадаємо, де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко дав доручення надати допомогу хасидам, які знаходяться на україно-білоруському кордоні, забезпечивши їх їжею і водою

Як писала «ДС», 15 вересня сотні паломників-хасидів, які намагалися потрапити в Україну незважаючи на обмеження вʼїзду, продовжували перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

В Офісі президента повідомили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, у Держприкордонслужбі достатньо сил і засобів для надійної охорони державного кордону.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Арʼє Дері попросив президента України Володимира Зеленського пропустити в країну хасидів, які застрягли на кордоні України і Білорусі.

Пізніше в Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що влада Білорусі на чолі з де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком підігріває чутки про те що офіційний Київ відкрив кордон для близько двох тисяч паломників-хасидів, які намагаються потрапити до України з Ізраїлю через територію РБ.

    Реклама на dsnews.ua