• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Продовжуйте далі": в ОБСЄ задоволенні тим, як дотримується режим тиші на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Спецпредставниця голови ОБСЄ в Україні Гайді Грау закликала докладати зусиль для збереження стійкого і всеосяжного перемирʼя в зоні операції Обʼєднаних сил на Донбасі

Про це йдеться у заяві Грау, яку поширила ОБСЄ після чергових зустрічей Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі та її робочих груп, передає "ДС".

"Я рада відзначити, що заходи щодо посилення режиму припинення вогню, які набули чинності 27 липня 2020 року, загалом продовжують ефективно діяти. Закликаю сторони і надалі докладати усіх необхідних зусиль для збереження стійкого та всеосяжного перемирʼя, яке є неодмінною передумовою для мирного вирішення конфлікту на сході України", — заявила Грау.

Представниця ОБСЄ зазначила, що робоча група з безпеки "досягла загального розуміння" щодо проєкту "Рамкового рішення щодо протимінної діяльності", а також щодо нових ділянок розмінування та розведення сил, як це було доручено лідерами "нормандської четвірки" на їхній зустрічі в Парижі у грудні минулого року.

"Однак через тривалу дискусію щодо відповідності постанови Верховної Ради України №795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" Мінським угодами до остаточного ухвалення рішень у ТКГ сьогодні прийти не вдалося. Ця дискусія перешкоджала прогресу і в інших робочих групах", — додала Гайді Грау.

Вона також повідомила, що робоча група з гуманітарних питань обговорювала взаємне звільнення і обмін утримуваних осіб. Крім того, учасники обговорили підготовку до одночасного відкриття двох нових контрольних пунктів вʼїзду-виїзду в населених пунктах Золоте та Щастя Луганської області.

"Економічна робоча група займалася питаннями водопостачання в окремих районах Донецької та Луганської областей України та проблемами екології. Дискусія політичної робочої групи, як і на минулому засіданні два тижні тому, переважно була присвячена постанові Верховної Ради України N795-IX, що знову не дало змоги обговорити питання порядку денного, спрямовані на імплементацію Мінських угод", — зазначила спецпредставниця голови ОБСЄ.

Як писала "ДС", Тристороння контактна група домовилася про 19 ділянкок розмінування і чотири ділянки розведення сил.

    Реклама на dsnews.ua