• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В ОБСЄ розкритикували Росію за обмеження свободи зібрань в Криму

Реклама на dsnews.ua
Росія проводить політику ескалації репресій на території окупованого Криму

Про це заявив керівник апарату Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) Алекс Джонсон в четвер у Варшаві на Щорічній нараді ОБСЄ з огляду імплементації зобов'язань держав-учасників у людському вимірі, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Свобода зібрань обмежується в окупованому Росією Криму, де з метою запобігання зборів і демонстрацій введені жорсткі закони. Арешт на початку цього року 23 громадських активістів, пов'язаних з мережею "Кримська солідарність" означає ескалацію репресій проти кримських татар", - сказав Джонсон.

Представник Гельсінської комісії США підкреслив, що "Російська Федерація трактує свободу мирних зібрань як загрозу, а не як права людини"."Масові затримання тисяч людей, які мирно збиралися в Москві цього літа, надмірне застосування сили проти протестувальників і помилкові кримінальні звинувачення проти деяких затриманих - все це, як видається, спрямовані на зрив майбутніх демонстрацій", - зазначив Джонсон.

Він також вказав на те, що російський "закон про небажаних організаціях" від 2015 року невиправдано обмежує свободу зібрань, і закликав Москву звільнити Анастасію Шевченка - якої першої пред'явили звинувачення за цим законом.

    Реклама на dsnews.ua