• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ОБСЄ повідомили про безрезультатні перемовини щодо обміну полоненими у ТКГ

Реклама на dsnews.ua

 Обговорення питань взаємного звільнення і обміну утримуваними особами в рамках Тристоронньої контактної групи по Донбасу не завершилося результатом

Про це заявила спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Хайді Грау після чергових зустрічей ТКГ та її робочих груп у форматі відеоконференцій, передає "ДС" з посиланням на сайт організації.

"Робоча група з гуманітарних питань розглядала питання, повʼязані зі взаємним звільненням і обміном повʼязаних з конфліктом осіб. Обговорення закінчилося безрезультатно. Неприпустимо, щоб політичні міркування були передумовою для вирішення гуманітарних питань", — зазначила Грау.

Вона також заявила про відсутність позитивного ефекту на діяльність ТКГ режиму припинення вогню, який в цілому продовжує діяти в зоні конфлікту на Сході України.

"Це (припинення вогню — "ДС") сприятливо позначається на умовах життя цивільного населення. Однак позитивного ефекту на діяльність ТКГ це ще не дало, крім того, багато часу сьогодні (30 вересня — "ДС") було витрачено на обговорення процедурних питань", — констатувала спецпредставник голови ОБСЄ.

Грау поінформувала, що робоча група з безпеки, поряд із загальною ситуацією в зоні конфлікту і наданням гарантій безпеки на місцях для проведення ремонту цивільної інфраструктури, обговорювала дію «Заходів щодо посилення режиму припинення вогню», зокрема функціонування координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню. Обговорення даного питання буде продовжено на наступному засіданні, зазначила вона.

Спецпредставник голови ОБСЄ також додала, що підготовка до одночасного відкриття двох нових контрольних пунктів вʼїзду-виїзду в населених пунктах Золоте і Щастя Луганської області йде за планом, вони будуть відкриті, як передбачено, до 10 листопада.

Вона також констатувала, що дискусії в політичній робочій групі щодо постанови Верховної Ради України № 795-IX «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» «перешкоджали консультаціям з питань порядку денного, зокрема особливостям порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО), амністії і модальностям місцевих виборів в ОРДЛО».

Як повідомляла "ДС", представник Росії у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов після засідання ТКГ заявив, що Україна фактично виходить з Мінських угод.

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вимагав від Гризлова не висувати Україні ультиматумів.

    Реклама на dsnews.ua