• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

В Одесі бригаду "швидкої" кілька годин утримували в приміщенні ТЦК

Співробітники одного з територіальних центрів комплектування в Одесі кілька годин утримували в приміщенні ТЦК бригаду "швидкої медичної допомоги", яка приїхала до них. Медиків відпустили після того, як до будівлі ТЦК приїхало кілька "швидких" на підтримку своїх колег

Реклама на dsnews.ua

НП сталася в ТЦК Київського району, повідомляє "ДС" з посиланням на "Думську".

Бригада медиків близько 10:00 прибула на виклик до ТЦК Київського району. Військові замкнули медиків в середині з метою мобілізувати їх. Фельдшерів утримували протягом кількох годин. На підтримку колег до будівлі ТЦК приїхали кілька "швидких" з увімкненими сиренами, бригади яких влаштували акцію протесту.

За даними журналіста Андрія Цаплієнка, водій карети "швидкої" прийшов до ТЦК оновити дані, після чого співробітники відмовилися його випускати. Водієві через похилий вік стало зле і йому викликали бригаду медиків, яких співробітники ТЦК також не хотіли відпускати. Бригаду медиків відпустили завдяки протесту колег.

Як зазначає "Думська", один з фельдшерів назвав конфлікт реакцією ТЦК на багатомісячні спроби медиків отримати бронь від мобілізації. Керівництво одеської швидкої допомоги стверджує, що подавало списки співробітників до ТЦК для забезпечення бронювання від мобілізації. Проте їх нібито вертали назад. Медики вважають несправедливою відсутність броні від мобілізації, адже її отримали поліцейські, рятувальники, енергетики.

"Керівництво нас просто кинуло напризволяще. Люди відчувають несправедливість та реальну небезпеку для свого майбутнього. Багато хто побоюється виходити на роботу, беруть неоплачувані відпустки, намагаються "залягти на дно". Якщо ситуація не покращає – піде шквал звільнень. За фактом йде руйнація структури міської швидкої допомоги. Ми півроку чули обіцянки, що нам забезпечать умови для нормальної роботи. Ми виїжджаємо рятувати людей! Мій колега загинув від російської ракети під час недавнього удару по санаторію – він першим приїхав на допомогу пораненим та потрапив під повторний обстріл. Чим ми гірші за працівників інших екстрених служб!?", — каже фельдшер.

Після набрання чинності нового Закону про мобілізацію, кілька одеських фельдшерів на прохання керівництва пішли до ТЦК оновлювати дані та отримали повістки і були призвані до лав Сил оборони.

Сьогодні вранці незадовгго до конфлікту в ТЦК на станції одеської швидкої допомоги відбулося загальне збирання співробітників, де вчергове піднімалося питання бронювання від мобілізації. Однак жодних результатів медики від свого керівництва не досягли.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua