• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

В офісі колишньої компанії Гонтарєвої проходять обшуки

Реклама на dsnews.ua
Національне антикорупційне бюро проводить обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві

Про це йдеться в заяві компанії, опублікованому на її сайті, передає "ДС.

Обшук проводиться в рамках кримінальної справи за фактом порушення при закупівлях по газовій схемі "Роттердам+", відкритого у березні 2017 року стосовно посадових осіб Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

Компанія заявляє, що раніше повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації.

НАБУ проводить обшуки з санкції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП здійснюють санкціоновані обшуки в офісі фінансової групи компаній (в Києві), задіяної в реалізації так званої формули "Роттердам+", яка, в свою чергу, є предметом досудового розслідування детективів НАБУ. Попередня правова кваліфікація - 2 ч. ст. 364 КК України", - йдеться в повідомленні НАБУ.

Заснована у 2006 році фахівцями з ING інвестгрупа ICU - незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи. Під її управлінням знаходяться активи в обсязі понад 500 млн дол, пише "Економічна правда"

Власником групи є її топ-менеджмент: керуючим партнерам Макару Пасенюку та Костянтину Стеценко належить відповідно 45,011005% і 44,992663% акцій, ще 9,996332% - екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишину. Колишній донедавна співвласник компанії Олександр Вальчишен в 2019 році продав свій пакет 6,58474% керуючим партнерам.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією п'ятого президента Петра Порошенка парламенту в червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку.

Крім цього, деякий час в ICU працював Дмитро Вовк, який згодом очолив НКРЭКУ.

Солом'янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. за купівлю в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період з березня 2015 року по квітень 2016 року та їх продажу з квітня до кінця 2016 2017 року.

"У ході досудового розслідування встановлено, що компаніями - ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., входять до групи ICU, де раніше працював глава НКРЭКУ, в період з вересня 2015 року по травень 2016 року на Ірландській фондовій біржі здійснювалася покупка цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc", - зазначено в судових матеріалах.

За даними НАБУ, після прийняття НКРЭКУ Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули "Роттердам+") вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

"Зазначені факти можуть свідчити про те, що завдяки прийнятим головою та членами НКРЭКУ постанови №289 вартість куплених ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЭКУ, отримати надприбутки", - йдеться в матеріалах НАБУ.

У ICU спростовують всі звинувачення і заявляють: всі операції були ринковими і здійснено в повній відповідності з законодавством.

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 19 липня, НАБУ прийшло з обшуками в корпорацію "Богдан Моторс", а також клуб "5 елемент". Обидва об'єкти пов'язані, за даними ЗМІ, з колишнім президентом України Петром Порошенком.

    Реклама на dsnews.ua