• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

В Офісі генпрокурора сказали, скільки дітей засуджені за війну на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
В даний час вироками судів 29 неповнолітніх громадян України засуджено за участь у збройному конфлікті на Донбасі на боці російських терористів

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

Так, Департаментом по злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту встановлено, що ватажками підконтрольних Росії незаконних збройних формувань, починаючи з 2014 року, масово застосовується практика вербування і залучення неповнолітніх з окупованих районів Донецької та Луганської областей до участі в бойових діях проти України.

В даний час вироками судів 29 неповнолітніх громадян України засуджено за участь у збройному конфлікті у складі незаконних збройних формувань.

Зокрема, у вересні 2014 року ватажки одного з незаконних збройних формувань залучили 16-річного в свої ряди. Йому видали вогнепальну зброю та визначили завдання з охорони та патрулювання захопленої бойовиками будівлі Управління СБУ в Донецькій області. Крім того, його залучали до участі в боях за Донецький аеропорт проти українських підрозділів. Він був засуджений до позбавлення волі строком на 3 роки 2 місяці.

В Офісі генпрокурора додали, що у відповідності зі ст. 4 Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах, ратифікованої як Україною, так і Росією, держави-учасники повинні забезпечити, щоб особи, які не досягли 18-річного віку, не брали участі у військових діях.

Відзначимо, 1 червня в Україні і світі відзначають День захисту дітей - свято, покликаний захистити їх від насильства, голоду, неможливість отримати освіту і кваліфіковану медичну допомогу і інших бід.

    Реклама на dsnews.ua