• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

В Офісі президента відреагували на переслідування Росією кримських татар

Реклама на dsnews.ua

Україна рішуче протестує проти порушення прав людини і переслідування своїх громадян, які проживають на території тимчасово окупованого Криму

Про це йдеться в публікації пресслужби президента, передає "ДС".

"Днями в суді в Ростові-на-Дону розглядається справа кримськотатарських активістів, громадських журналістів і правозахисників, яким загрожує від 15 до 21 роки суворого режиму. Марлена Асанова, Мемета Белялова, Тимура Ібрагімова, Ернеста Аметова, Сервера Зекірʼяєва, Сейрана Салієва, Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова звинувачують в організації та участі в терористичній організації, хоча вони тільки зібралися в мечеті і мали в своїх будинках релігійну літературу. Фактично корінний народ Криму позбавляють права на те, щоб сповідувати свою релігію на рідній землі", — наголошується в повідомленні.

Також вказується, що серед обвинувачених — батько 13 дітей Сервер Зекірʼяєв, правозахисник і координатор руху "Кримська солідарність", кавалер ордена "За заслуги" III ступеня Сервер Мустафаєв, цивільний журналіст і батько трьох дітей Тимур Ібрагімов, голова релігійної громади "Топчик" Едем Смаїл .

"Наполягаємо, що практика створення ворогів з цілих народів повинна припинитися, адже в сучасному цивілізованому світі не може бути місця для переслідування за політичними, національними чи релігійними ознаками. Також хочемо нагадати, що свобода совісті — невідʼємна складова цивільних прав і свобод, закріплена в конституціях багатьох країн", — йдеться в публікації.

У президента повідомляють, що "Україна щодня працює заради звільнення всіх політвʼязнів і полонених, що містяться на тимчасово окупованих територіях і на території Російської Федерації".

Україна рішуче протестує проти порушення прав людини та переслідування своїх громадян, які проживають у тимчасово...

Gepostet von Офіс Президента України am Mittwoch, 2. September 2020

Нагадаємо, вранці 31 серпня російські силовики в окупованому Криму почали чергові обшуки в будинках кримських татар.

    Реклама на dsnews.ua