• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37.6
Спецпроєкти

В Офісі президента розповіли про реакцію Зеленського на скандальне рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський очікує від суддів Конституційного суду України зрозумілих пояснень про причини прийняття останніх спірних резонансних рішень (про неконституційність відповідальності за брехню в декларації), або ж він може застосувати ряд інструментів для розв'язання кризи

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ще вчора Володимир Олександрович (Зеленський — ред.) буквально зажадав від представників суду виразно пояснити, чим вони керувалися при прийнятті таких спірних рішень. Чому ці рішення, особливо в частині обовʼязкового декларування доходів високопоставленими чиновниками, наносять суттєві удари по всій нашій антикорупційній архітектурі країни і ставлять нас в двозначне становище на міжнародній арені", — сказав він.

Подоляк зазначив, що "від зрозумілої відповіді суддів КС залежить подальший розвиток подій" — "продовжиться ескалація або криза буде вирішена швидко і ефективно".

За його словами, останні рішення Конституційного суду, мʼяко кажучи, дивують.

"Адже це не просто окремі виклики суспільного консенсусу, який склався в частині декларування доходів. Швидше потрібно говорити про те, що Конституційний суд вирішив самостійно переглянути новий суспільний договір в країні, який передбачає нульову терпимість до будь-яких непрозорих форматів в державному управлінні. І повернути нас до старих часів, коли топ-корупція домінувала в державі", — підкреслив радник.

Також він додав, що ніхто не очікував від КС, який повинен бути своєрідним символом непорушності нової системи, що він "раптом в лічені дні перетвориться на агресивного політичного гравця".

Одночасно Подоляк наголосив, що у президента є цілий ряд інструментів, які дозволять конфліктну ситуацію повернути в нормальне русло.

"Серед них — спеціальне засідання РНБО, яке цілком може дати належну політико-правову оцінку позиції КС. З виробленням подальших рекомендацій всім органам виконавчої влади. Більш жорсткий інструмент — спеціальне засідання Верховної Ради, на якому потрібно буде заслухати суддів КС, щоб зрозуміти їх мотивацію", — пояснив він.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав не відповідним Конституції України, статтю 366-1 КК, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

Як повідомляла "ДС", рішення Конституційного суду про визнання не відповідають Основному закону низки норм антикорупційного законодавства може спровокувати міжнародний скандал.

У свою чергу, Євросоюз направив лист ВР і ОПУ, в якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення КСУ.

    Реклама на dsnews.ua