• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

В Офісі президента домовляються з Білоруссю про екстрадицію російських найманців

Реклама на dsnews.ua

Україна веде переговори з Білоруссю про екстрадицію затриманих найманців ПВК Вагнера, які воювали на Донбасі на боці російських терористів

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента України, передає "ДС".

"Українська сторона звернеться до Республіки Білорусь із клопотанням про екстрадицію бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, яких підозрюють у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням усіх передбачених процедур… Наразі тривають консультації з білоруською стороною", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що були оприлюднені імена 33 затриманих "вагнерівців". При цьому Україна буде наполягати на видачі всіх осіб, причетних до військових злочинів на Сході України, щодо яких у СБУ є всі докази.

Як повідомляла "ДС", 29 липня влади Білорусі заявили, що поблизу Мінська були затримані 33 бойовики російської приватної військової компанії "Вагнера". У білоруських правоохоронних органах заявили, що бійці ПВК прибули для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії в країні.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав ситуацію надзвичайною подією і вимагає від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини з Білоруссю.

Згодом зʼясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнер" є в базі "Миротворець" – як учасників війни на Донбасі.

В РНБО заявили, що видача Україні затриманих у Білорусі бойовиків російської ПВК "Вагнера" посилила б нормальні відносини між Києвом і Мінськом. У СБУ запевнили, що Київ буде ініціювати екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера".

    Реклама на dsnews.ua