• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Офісі президента хочуть проведення Нормандського саміту в 2021 році

Реклама на dsnews.ua

Пріоритетами для дипломатичної політики України в 2021 році стануть зміцнення міжнародної підтримки України та проведення наступного саміту у Нормандському форматі

Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" написав заступник голови Офісу президента та дипломатичний радник президента Володимира Зеленського Ігор Жовква, передає "ДС".

"Мир на деокупованому Донбасі, Крим у складі нашої держави, Україна — активний міжнародний гравець — це три ключові цілі, які визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році", – заявив Жовква.

За його словами, пріоритетом номер один є збереження та зміцнення міжнародної підтримки України.

Зокрема, Україна розвиватиме активне двостороннє співробітництво зі стратегічними партнерами — США, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Канадою, Польщею, Литвою, Азербайджаном.

Крім того, зазначив Жовква, триватиме робота над реалізацією домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі.

"У 2021 році ставимо за мету проведення наступного саміту в Нормандському форматі. Його стратегічним завданням буде обговорення ключового питання встановлення миру на Донбасі на українських умовах. Тут і надалі розраховуємо на підтримку наших партнерів по Нормандському формату — Німеччини та Франції."

Крім того, за словами Жовкви, до тактичних завдань України входять збереження триваючого перемир'я на Донбасі, активізація роботи Тристоронньої контактної групи, подальший обмін утримуваними особами, функціонування наявних КПВВ та повноцінне відкриття нових, розведення сил і засобів на нових узгоджених ділянках, реалізація оновленого плану розмінування, забезпечення доступу МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб, безперешкодний доступ СММ ОБСЄ на окуповані території.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що зустріч у нормандському форматі найближчим часом не відбудеться. Також глава делегації України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявляв, що не бачить передумов для зустрічі Зеленського та Путіна в 2021 році.

    Реклама на dsnews.ua