• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Офісі президента очікують візит Макрона до України в 2021 році

Реклама на dsnews.ua

Президент Франції Емманюель Макрон має приїхати до України в першій половині 2021 року. Також цього року очікується візит до України прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте

Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" написав заступник голови Офісу президента та дипломатичний радник президента Володимира Зеленського Ігор Жовква, передає "ДС".

"У першій половині 2021 року готуємося до змістовних переговорів на найвищому рівні під час офіційного візиту президента Франції Макрона до України, впродовж якого буде започатковано й низку нових економічних проєктів".

"Враховуючи тісні дружні відносини, які встановились у президента Зеленського з прем’єр-міністром Італії під час візиту до цієї держави, очікуємо на візит голови італійського уряду до України, що має відбутися у 2021 році".

Жовква додав, що з огляду на заплановані восени 2021 року парламентські вибори в Німеччині, українська дипломатія працюватиме над закріпленням у виборчих програмах провідних політичних партій ФРН "українського питання" — позиції на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Також, за його словами, Україна ставить за мету побудувати ефективний діалог із новою адміністрацією США на всіх рівнях, у тому числі на найвищому.

"На порядку денному залишається офіційний візит президента України до США.

Вже зараз напрацьовуємо нову змістовну Дорожню карту двосторонніх відносин, яку маємо обговорити і почати реалізовувати вже у 2021 році.

Серед важливих завдань — налагодження системного діалогу з представниками оновленого Конгресу задля подальшого зміцнення двопартійної підтримки України. Працюватимемо, щоб оновлена політика США сприяла зміцненню трансатлантичної єдності, посиленню НАТО та розширенню і зміцненню безпекової підтримки України.

Окремий блок питань — нові економічні проєкти між Україною і США у сфері сільського господарства, енергетики, інформаційних технологій".

Як повідомляла "ДС", у цій же статті Ігор Жовква назвав ключові пріоритети української дипломатії на 2021 рік. Зокрема, йшлося про проведення Нормандського саміту.

    Реклама на dsnews.ua