• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

В Офісі Зеленського не хочуть депортувати з Криму росіян, завезених після початку окупації

Росія переселила на територію Криму близько пів мільйона росіян, щоб змінити етнічний склад півострова. Але після деокупації Україна не буде їх насильно депортувати

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтервʼю "Лівому берегу" заступник голови Офісу президента Ігор Жовква, інформує "ДС".

"Ми точно не можемо порушувати права цих людей, як не можемо порушувати і міжнародні конвенції, які стосуються гуманітарного права. Насильної депортації бути не може. Якщо це відбудеться, нам світ скаже, що ми такі самі, як росіяни. Цього допустити не можна", — заявив Жовква.

Представник Офісу президента не зміг назвати хоча б приблизних термінів деокупації та реінтеграції Криму. Не відповів він і на питання чи буде Крим після деокупації автономною територією чи частиною унітарної держави.

"Я особисто проти якихось термінів у будь-яких зовнішньополітичних справах. Ти можеш установити термін, а інша сторона його не візьме до уваги чи не виконає свою частину угоди…. Після деокупації Крим усе одно матиме свою специфіку. Цей регіон залишиться унікальним", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", 24 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони, яким була затверджена Стратегія деокупацію і реінтеграції тимчасово окупованого Криму.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua