• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В офісі Зеленського повідомили про старт консультацій з ліквідації ОАСК

Реклама на dsnews.ua

В Офісі президента України заявили про початок консультацій щодо ліквідації Окружного адміністративного суду Києва. У Вищій раді правосуддя цю інформацію заперечують

Як пояснив в коментарі РБК-Україна глава ради Андрій Овсієнко, ця процедура чітко визначена законом "Про Вищу раду правосуддя" та законом "Про судоустрій і статус суддів", передає "ДС".

"Але на даний момент (середина листопада, — "ДС") з Офісу президента ніяких документів або запитів до нас не надходило", — сказав Овсієнко.

У Зеленського здивовані такими заявами і запевняють, що направили відповідного листа до Ради правосуддя.

"Минулого тижня (16-22 листопада, — "ДС") від Офісу президента на адресу Вищої ради правосуддя було офіційно надіслано листа, в якому ми просимо ВРП визначитися з позицією щодо цього питання. Так і проходять ці консультації", — пояснив журналістам заступник голови ОП Андрій Смирнов.

Нагадаємо, 3 листопада НАБУ оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка у зв'язку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не з'являвся на допити та інші процесуальні дії.

НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК в створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, втручанні в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують глава Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді ОАСК Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов і вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

    Реклама на dsnews.ua