• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В окупованому Криму два водосховища висохли, ще одне – на межі висихання

У захопленому Росією Криму запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ виснажилися, а Балановське водосховище наближається до висихання

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють Крим.Реалії, передає "ДС".

Окупаційна влада Криму оновила дані про стан водоймищ на півострові.

Так, за даними відомства на 26 лютого, повністю виснажені запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ. За місяць, незважаючи на рясні снігові опади, води в них так і не додалося. Наближається до "мертвого обʼєму" й Балановське водоймище.

Згідно з моніторингом, ще на початку лютого найбільш близькими до "мертвого обʼєму" були Балановське, Тайганське і Партизанське водосховища. Сімферопольське та Загірське водосховища на той момент вже пройшли цю позначку.

У січні 2021 року Український Національний центр управління та випробувань космічних засобів також провів супутниковий моніторинг змін площі водних дзеркал водосховищ Криму. Згідно з даними моніторингу, площа кримських водосховищ за останній рік істотно зменшилася.

Мертвим обʼємом водосховища називають таку кількість води в ньому, яку в нормальних умовах експлуатації вже не можна використовувати.

Нагадаємо, постійний представник президента України в Автономній республіці Крим Антон Кориневич висловився проти подачі води на півострів до його деокупації. Щоби повністю виключити потрапляння води, потрібно добудувати дамбу на Північно-Кримському каналі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua