• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

В ООН узгодили нову резолюцію щодо Криму

Третій комітет ООН схвалив проєкт резолюції щодо порушення прав людини в окупованому Криму

twitter.com/ZelenskyyUa
Реклама на dsnews.ua

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що в основі резолюції лежить доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини у Криму, підготовлена у серпні, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"За" проголосували – 64 країни, "проти" – 20, "утрималися" – 94.

Серед тих, хто проголосував проти окрім Росії, Вірменія, Білорусь, Камбоджа, Куба, Північна Корея, Китай, Індія, Казахстан, Сербія, Судан, Сирія, Киргизстан, Філіппіни, Венесуела, Зімбабве.

У документі наголошується, що силове захоплення Криму незаконне, є порушенням міжнародного права, і ці території мають бути негайно повернені Україні.

Автори проєкту нагадують, що органи та посадові особи РФ у тимчасово окупованому Криму нелегітимні та мають називатися "окупаційними органами влади Російської Федерації".

У проєкті резолюції висловлено стурбованість фактом притягнення до відповідальності за оприлюднення доповідей генсека ООН про стан прав людини Криму.

Автори документу також стурбовані політично вмотивованим переслідуванням, тортурами, довільними затриманнями та арештами, позасудовими вбивствами, викраденням, примусовим зникненням людей.

У документі йдеться про обмеження, з якими стикаються українці, у тому числі кримські татари, у реалізації своїх економічних, соціальних та культурних прав, включаючи право на працю, а також здатність розвивати свою культуру та здобувати освіту українською та кримськотатарською мовами. Також вказується на знищення культурної та природної спадщини, незаконні археологічні розкопки, передачу культурних цінностей та переслідування релігійних традицій.

У документі висловлена стурбованість мілітаризацією та асиміляцією молоді в Криму Росією, зокрема, бойовою підготовкою для кримських дітей, запровадженням "військово-патріотичної" системи освіти.

Також вказується на незаконність перепису населення у Криму.

У проєкті резолюції зазначається, що окупаційна влада зобов'язана забезпечити питною водою всіх жителів Криму без дискримінації для особистого та побутового споживання.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua