• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В ООН вирішили стежити за "віджимом" житла в ОРДЛО

Організація Об'єднаних Націй висловила занепокоєння у зв'язку з можливою експропріацією житла жителів Донбасу окупаційною адміністрацією захоплених територій

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила на брифінгу глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Під час доповіді про ситуацію з правами людини в Україні за період з 1 лютого по 31 липня 2021 року вона зазначила, що прийнятий "указ" глави "ДНР", що дозволяє забирати нерухоме особисте майно, яке вважається кинутим або залишилося без спадкоємця.

"Це не лише створює ризики порушення житлових прав внутрішньо переміщених осіб, а й може поставити під загрозу майбутню реституцію і створити додаткові перешкоди для їх повернення та реінтеграції", — підкреслила вона.

Богнер додала, що місія ООН продовжує моніторинг цієї ситуації.

Також вона зазначила, що через поточну ситуацію можуть постраждати переселенці, які проживають на підконтрольній уряду території. За її словами, в результаті закриття КПВВ вони не можуть отримати доступ до свого майна або захистити свої права власності.

Нагадаємо, раніше окупанти Донецької області прийняли рішення, яким дозволяється конфіскація нерухомості, залишеної без власника або спадкоємця. Під цю категорію підпадають житлові будівлі та приміщення, господарські будівлі та інше майно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua