• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В ОП розкрили деталі переговорів Зеленського з Байденом

Президенти США і України Джо Байден і Володимир Зеленський під час сьогоднішньої телефонної розмови обговорювали питання двосторонніх відносин, безпеки в регіоні, реалізацію проекту російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" та ін.

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Зокрема, як повідомив Подоляк, були детально проговорены ризики добудови російського газопроводу "Північний потік-2".

"Президент Байден спеціально підкреслив, що прекрасно розуміє ризики і точно гарантує Україні максимальні гарантії її безпеки. Президент Зеленський окремо згадав, що "Північний потік-2" — це не стільки економічний аспект, на чому наполягають окремі країни, а саме цілком конкретний прояв шантажу глобального рівня", — сказав він.

Представник Банкової зазначив, що Зеленський і Байден також проговорили питання набуття Україною членства в НАТО "як ключового інструменту різкого посилення своїх можливостей з безпеки".

"Не оминули увагою і детальне обговорення ситуації на Донбасі та періодичні появи там російських спроб ескалації", — додав Подоляк.

Крім того, Байден у розмові із Зеленським, за словами Подоляка, позитивно оцінив курс на суттєве скорочення присутності олігархів в українській політиці і економіці.

"Байден запросив українського президента до Вашингтона в липні, щоб якраз обговорити підсумки тих самітів, в яких візьме участь Джо Байден в червні. Перш за все, підсумки зустрічі з Путіним", — резюмував він.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським запросив главу української держави відвідати з візитом Вашингтон в липні.

Зеленський, в свою чергу, подякував Джо Байдену за запрошення відвідати з візитом Вашингтон.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua