• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В ОПУ бачать три варіанти отримання вакцини від коронавірусу: подробиці

Реклама на dsnews.ua

В Офісі президента вважають, що Україна може отримати вакцину від COVID-19 трьома шляхами: через механізм COVAX, завдяки виробництву відповідних препаратів на своїх потужностях, якщо країни Євросоюзу продаватимуть їй свої надлишки отриманих вакцин

Про це сказав заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтервʼю агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Жовква зазначив, що Україна постійно порушує питання отримання вакцин від коронавірусної хвороби нового типу в переговорах із керівництвом ЄС. Уже укладено угоди з двома компаніями, тривають перемовини ще з чотирма компаніями.

Представник Офісу президента зазначив, що в Євросоюзі пріоритет при укладанні угод із компаніями щодо певної кількості вакцин надаватимуть державам-членам ЄС, але Україна вже заявила "базову кількість вакцин", необхідних для неї.

За словам Жовкви, отримання вакцин може відбуватися декількома шляхами.

"Перше – дійсно президент Зеленський заявив, що у нас сьогодні вже існують фармацевтичні потужності, які готові виробляти таку вакцину в Україні. Безумовно, якщо тим компаніям підійдуть наші виробничі потужності, така вакцина швидше потрапить до України. Бо очевидно, що, виробляючи її для інших країн, ми також будемо виробляти її для себе за відповідними угодами. Це один шлях. Але тут мають між собою говорити спеціалісти, фармацевти, подивитися на наші потужності, оцінити їх. Я так розумію, вони доволі потужні, ефективні і сучасні, але тут мають говорити фахівці", — сказав він.

"Другий варіант – якщо ми говоримо навіть про вакцину для держав-членів ЄС, насамперед, то є можливість у цих держав, за наявності надлишку вакцини від COVID-19 в їх країнах, говорити про продаж її для третіх країн, зокрема для України", — додав представник ОПУ.

"І третій шлях – з огляду на те, що ми ведемо діалог, приєдналися до відповідних механізмів щодо державних закупівель, ми можемо бути в черзі з країн-партнерів", — наголосив він.

На його думку, всі ці три шляхи є реальними.

    Реклама на dsnews.ua