• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В ОПУ пояснили, чому почали міняти губернаторів

Реклама на dsnews.ua

В Офісі президента не повʼязують останні кадрові зміни серед голів обласних державних адміністрацій з місцевими виборами

Про це йдеться в публікації "РБК-Україна", передає "ДС".

Своїх посад вже позбулися голови Івано-Франківської, Одеської, Сумської, Миколаївської, Хмельницької та Харківської областей. Як розповів виданню заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, це повʼязане з оцінкою ефективності їхньої роботи.

"Президент Володимир Зеленський неодноразово підкреслював, що основна вимога до голів держадміністрацій — показати результат роботи. Тому рішення про звільнення того чи іншого голови ОДА приймається тільки після оцінки роботи їх команди — що було зроблено або не було зроблено під час перебування на посаді", — пояснив Тимошенко.

За його словами, під час оцінювання звертають увагу на розвиток соціальних проектів, поліпшення інфраструктури, інвестиційної привабливості та економічних показників регіонів. Також враховується ефективність боротьби з поширенням COVID-19 і співпраця в цьому напрямку з місцевими органами.

"Є завдання побудувати ефективну роботу облдержадміністрацій для досягнення позитивних змін. Це робочий процес. Відбулася децентралізація, і велика відповідальність за реформи в країні перейшла до влади на місцях. Без конструктивної співпраці з регіонами неможливо досягти істотних змін на краще в країні", — зазначив Кирило Тимошенко.

Водночас в ОП стверджують, що рішення щодо більшості голів ОДА було ще до початку виборчого процесу. Однак звільняти їх до виборів не хотіли, щоб не розхитувати політичну обстановку в регіонах.

"Хоча, як зізнається один із співрозмовників у команді Зеленського, деякі перестановки залишалися під питанням, але результати виборів стали "останньою краплею", — вказують журналісти.

Також зазначається, що наразі під час заміни очільників областей у пріоритеті — більш сильні та досвідчені кандидатури.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський 27 листопада призначив нових голів Харківської та Одеської ОДА.

    Реклама на dsnews.ua