• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ОПУ прокоментували ініціативу Ердогана стати посередником у переговорах із Москвою

В ОПУ вітають бажання президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана стати посередником у конфлікті з Російською Федерацією

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк
Реклама на dsnews.ua

Про це РБК-Україна заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС".

"Безумовно, ми вітаємо всі зусилля, спрямовані на пошук оптимального рішення для повернення миру в Україну, для звільнення людей, які утримуються в полоні або які потрапили у важкі життєві умови у зв'язку з багаторічними агресивними діями проксі-груп РФ. І тим більше ми вітаємо зусилля такого потужного гравця, яким сьогодні є Туреччина на глобальному політичному ринку", — зазначив Подоляк.

За його словами, позиція Туреччини завжди конкретно аргументована і враховується всіма іншими гравцями, причому далеко не тільки в нашому регіоні.

"Президенти Зеленський і Ердоган неодноразово обговорювали те, що можна зробити для ефективної стабілізації ситуації в нашому регіоні. Попутно зауважу, що турецький президент в контактах зі своїм російським колегою незмінно намагається позначити проблеми регіональної безпеки. Особливо в тих аспектах, які стосуються долі кримських татар", — підкреслив радник.

Кремль поки ініціативу не коментує.

Як повідомляла "ДС", 29 листопада Ердоган заявив: "Ми за мир у регіоні… Ми багато разів обговорювали ці питання з дружньою Росією та особливо з паном (президентом РФ Володимиром, — "ДС") Путіним. Ми готові до посередництва, проводячи переговори як з Україною, так і з паном Путіним. Ми хотіли би брати участь у вирішенні цього питання".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua