• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В ОПУ запевнили, що Україна візьме участь у червневому саміті НАТО

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що саміт НАТО, в рамках якого заплановано обговорення питання отримання Україною Плану дій (ПДЧ) щодо членства в НАТО, не пройде без участі самої України

Україна-НАТО
Україна-НАТО
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час виступу на всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни" у вівторок у Києві, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Не буде цей саміт проходити без України. Україна буде присутня на цьому саміті як мінімум під час обговорення. Це те, про що нам заявляють президенти країн НАТО і те, про що вони говорять з президентом України", — сказав Жовква.

"Українське питання там буде мати місце у будь-якому випадку", — додав він.

За словами Жовкви, "важливий не формат саміту, а те, що буде відображено у прийнятій за підсумками саміту декларації".

"Давайте залишимо за НАТО рішення, в якому форматі буде проходити сам саміт. Це право всіх держав-членів НАТО. Ми будемо говорити про те, що буде в підсумковому документі саміту, в спільній декларації, яка буде там прийнята", — зазначив Жовква.

Проведення чергового саміту НАТО заплановано на 14 червня в Брюсселі. В рамках саміту країни-члени НАТО обговорять питання отримання Україною ПДЧ щодо вступу в Альянс.

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомляв, що підтвердження участі в саміті президента України не надходило.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не прогнозує отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО через небажання деяких союзників по Альянсу "провокувати Росію".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua