• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В уряді анонсували нову систему психологічної реабілітації ветеранів

Міністерство у справах ветеранів працює над зміною підходів до надання психологічної допомоги захисникам, і має намір створити нову систему психологічної реабілітації

Юлія Лапутіна
Юлія Лапутіна
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства, передає "ДС".

"Якщо ми проаналізуємо досвід США, то там Міністерство у справах ветеранів має бюджет другий після Пентагону, створено надсучасні центри медичної та психологічної реабілітації. Американські ветерани зазначили, що у США одразу після поранення, як тільки військовий приходить до тями, з ним працює не тільки хірург і анестезіолог, а й психолог. Адже травматизація вже відбулася. Особливо це стосується тих, хто має ампутацію", — розповіла глава Мінветеранів Юлія Лапутіна.

"Інше питання полягає у тому, що багато захисників повертаються з війни не до обласних центрів, де є розгалужена система медичних закладів, а у віддалені райони. Там немає жодного психолога. І ми маємо вибудувати систему, в якій екстрена психологічна допомога запрацює також у маленьких містечках та селах", — додала міністр.

Очільниця Мінветеранів зазначила, що зараз кожен захисник України може отримати безкоштовну медичну та психологічну допомогу. 

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський підписав указ про заходи забезпечення соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих захисників України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua