• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Раді хочуть повернути НАЗК повноваження

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув законопроекти, що стосуються діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції і рекомендував прийняти їх.

Засідання Комітету ВР пройшло в режимі відеоконференції, передає "ДС" зі посиланням на пресслужбу Верховної Ради.

Комітет розглянув проекти законів, що передбачають відновлення інституційного механізму запобігання корупції (№ 4470) зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо складання протоколу про адміністративні правопорушення щодо суддів, в тому числі і Конституційного Суду України (№ 4471).

Голова Комітету Анастасія Радіна підкреслила, що в проекті закону №4470 передбачено, що перевірку всіх декларацій здійснює НАЗК. Одночасно запроваджено механізм скарги для судді, якщо він вважає, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск. Вона підкреслила, що така позиція узгоджується і з проектом рішення Венеціанської комісії.

«Венеційська комісія зауважила, що ми можемо повернути норми визнані неконституційними у тій редакції, в якій вони були, у випадку, якщо Конституційний суд нічого не сказав по суті неконституційності норми… Ті норми, які ми фактично пропонуємо повернути під іншими номерами, у висновку Конституційного Суду обґрунтування щодо їх неконституційності, на жаль, не знайшли. Відповідно, підхід був таким, щоб повернути повноваження НАЗК», — сказала народний депутат.

Радіна запропонувала рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №4470 за основу і в цілому. Комітет підтримав пропозицію.

За її словами, законопроекти №4470 і №4471 є "єдиним пакетом і містять єдину систему особливостей взаємодії НАЗК і суддями, суддями Конституційного суду". Так, законопроектом №4471 вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, похідні від тих особливостей перевірки декларацій суддів, які запропоновані в законопроекті №4470.

«До Кодексу додається одна стаття із особливостями вручення протоколів про адміністративні правопорушення суддям. Передбачено, що основний спосіб вручення таких протоколів – шляхом надсилання поштою. Разом із тим судді, судді Конституційного суду дається можливість за його бажанням або особисто надати пояснення по суті протоколу, або зробити це в присутності або інспектора Вищої ради правосуддя — для судді, або Голови Конституційного суду — для судді цього суду. Також встановлено, що НАЗК, якщо не отримало у встановлені строки пояснення судді, може передавати документи на розгляд до суду», — пояснила вона.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №4471 за основу і в цілому.

Як повідомляла "ДС", Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) підготувала для Верховної Ради України шість пропозицій з метою розвʼязання кризи, викликаної рішенням Конституційного Суду.

    Реклама на dsnews.ua