• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Раді ініціювали створення системи громадського здоров'я: що пропонується

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді групою депутатів парламенту зареєстровано проєкт закону №4142 про створення системи громадського здоровʼя

Документ вже оприлюднено на сайті парламенту, передає "ДС".

Законопроєктом пропонується ввести на законодавчому рівні поняття «громадське здоров’я» як сферу знань та організовану діяльність щодо зміцнення здоров’я, запобігання хворобам і збільшення тривалості життя, а також визначити при цьому суб’єктів правовідносин у системі.

Також автори законодавчої ініціативи пропонують розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі громадського здоров’я.

Проєкт закону передбачає створення Координаційної ради з питань громадського здоров’я як постійного консультативно-дорадчого органу Міністерства охорони здоров’я України щодо питань громадського здоров’я.

Водночас пропонується визначити оперативні функції громадського здоров’я, тобто основні напрямки діяльності, які здійснюються в державі для забезпечення максимально високих показників здоров’я і благополуччя населення, а також основні засади здійснення оперативної функції епідеміологічного нагляду.

Зокрема, пропонується визначити, що інфраструктуру системи компетентного органу у сфері громадського здоров’я складають компетентний орган, його територіальні органи, а також підпорядковані їм центри контролю та профілактики хвороб.

Керівник компетентного органу у сфері громадського здоров’я виконує повноваження головного державного санітарного лікаря. У разі невідповідності керівника компетентного органу у сфері громадського здоров’я зазначеним вимогам він покладає виконання повноважень головного державного санітарного лікаря на свого заступника, який відповідає визначеним законом вимогам.

Окрім того, проєктом закону визнаються такими, що втратять чинність із дня набуття ним чинності, закони «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб». Водночас передбачається внесення змін до 36-ти законів і кодексів.

Нагадаємо, перебуваючи у столиці Словаччини Братиславі, президент Володимир Зеленський оголосив, що в Україні почалась друга хвиля коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua