• USD 40.5
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

У Раді пропонують запровадити трудову повинність для бізнесу

У Верховній Раді запропонували ідею разом з економічним бронюванням запровадити економічну мобілізацію для бізнесу

Верховна Рада
Верховна Рада / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів нардеп від "Слуги народу" Ігор Марчук, голова підкомітету з питань взаємодії держави й бізнесу та інвестицій, передає "ДС".

"Поряд з економічним бронюванням частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація", – сказав Марчук.

"Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу, такі сфери, як: закупівлі, логістика, procurement-менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ-сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо", – додав він.

Така новація, на думку Марчука, дозволить зменшити претензії до економічного бронювання, заощадити кошти державного бюджету та вивільнить частину військових для інших, важливіших завдань.

Нагадаємо, у Комітеті з питань економічного розвитку Верховної ради представили напрацьований варіант економічного бронювання від мобілізації.

За словами глави комітету Дмитра Наталухи, пропозиції "надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua