• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Раді розказали, що робитимуть, якщо Фокін ще раз проігнорує засідання комітету

Реклама на dsnews.ua

Заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна запрошують на засідання Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, яке відбудеться 25 або 26 вересня. У разі, якщо Фокін на нього не зʼявиться, планується запросити голову делегації Києва у ТКГ Леоніда Кравчука

Про це журналістам сказав заступник голови комітету, народний депутат Олександр Качура (фракція партії "Слуга народу"), передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Зараз була визначена дата — 25-26 число (вересня — ред.). Проте я вважаю, що, можливо, не відбудеться зустріч і 25-26 числа. Тому що немає бажання з боку пана Фокіна. Тому, якщо в нас немає можливості таким чином повпливати, я буду звертатися до голови делегації в Тристоронній контактній групі пана Кравчука, щоб він за своїх підлеглих, за своїх заступників відповідав, якщо вони не можуть відповісти на запитання парламенту", — заявив Качура.

Він додав, що "якщо ми хочемо досягнути миру, ми повинні мати спільну позицію — парламенту, ТКГ і Президента".

Як писала "ДС", раніше 87-річний Вітольд Фокін в інтервʼю виданню "Страна.ua", яке вважається проросійським, заявив, що "і з цього, і з того боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку повинні бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція — треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а найкраще всього Донбасу". Ці та інші подібні заяви викликали обурення громадськості і багатьох політиків. У той же час у провладній фракції "Слуга народу" підтримали Фокіна.

Пізніше Вітольд Фокін заявив, що текст скандального інтервʼю, яке він погодив з проросійським ресурсом "Страна", відрізняється від того, який був опублікований.

Зрештою Фокін, посилаючись на зайнятість в Тристоронній контактній групі, відмовився проводити зустріч з комітетом з питань організації державної влади і місцевого самоврядування, яка повинна була відбутися 15 вересня.

    Реклама на dsnews.ua