• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Раді розробляють законопроєкт, що дозволяє відкликати нардепів

В українському парламенті працюють над законопроєктом про відкликання народних депутатів, який увійде в пакет законів про народовладдя

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

За словами Стефанчука, загалом до цього пакету законів входитиме 6-7 проектів.

"Це законопроєкти про всеукраїнський референдум, про місцевий референдум, це законодавство, яке буде формувати філософію recalls (можливість відкликання тих чи інших посадових осіб), це законопроєкти про електронні петиції і щодо електронного голосування", — сказав парламентар.

Перший віцеспікер заявив, що планується й напрацювати цілу низку законопроєктів про народовладдя в інших сферах, зокрема про суд присяжних, про мирові суди, які вирішуватимуть незначні спори, про колективні позови. Усі ці законодавчі ініціативи напрацьовуються паралельно.

При цьому пріоритетними є закони про всеукраїнський і місцевий референдуми.

"А вже інші законопроєкти про народовладдя будуть розроблятися на базі них і з їх урахуванням. Уже розроблений законопроєкт про електронні петиції, але він поки відкладений. Також є перший варіант проєкту про recalls", — зазначив Стефанчук.

Він підкреслив, що наразі Конституція не передбачає для народних депутатів форму відкликання.

"Але ми напрацьовуємо і зміни до Конституції, і законопроєкт щодо "реколлу", а далі будемо визначатися. Бо, якщо фракція "Слуга народу" може гарантувати прийняття законів у 226 голосів, то вона не може гарантувати ухвалення змін до Конституції, бо там треба 300 голосів", — звернув увагу замглави парламенту.

Він додав, що деякі зміни до Конституції заблоковані, тому що фракція "Слуга народу" не може знайти порозуміння з іншими фракціями.

"Наші готові голосувати, зокрема, за законопроєкт щодо зменшення кількості народних депутатів до 300 осіб… але вони (інші фракції, — ред.) кажуть, що вже не готові підтримати цей законопроєкт. А нам немає де шукати 300 голосів… Тому законопроєкти у нас напрацьовані будуть, проте ми запускатимемо їх лише за сприятливої політичної ситуації для їх втілення", — пояснив Стефанчук.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua