• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

У Раді утворили ТСК з рослідування зловживань на УЗ

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла постанову про створення тимчасової слідчої комісії для перевірки й оцінки стану "Укрзалізниці", а також розслідування фактів можливої бездіяльності або порушення законодавства органами управління компанії

За відповідну постанови №3432 під час засідання у середу, 27 січня, проголосували 283 нардепи, передає "ДС".

У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що у 2019 році "Укрзалізниця" показала найгірші результати виробничої діяльності по всіх її напрямках. Зазначається, що різке погіршення виробничої дисципліни, стану безпеки руху поїздів відбувалося з початку 2017 року і досі.

Автори документу зауважили, що у 2018-2019 роках було ухвалено низку регламентних документів, які фактично вивели підприємство під керування іноземців, тоді як держава втратила можливість безпосереднього управління.

"Моніторинг систем керування аналогічними підприємствами у найбільших залізницях Європи показує, що на всіх подібних підприємствах збережено контроль за державою. Штучно створена ситуація по АТ "Українська залізниця" є неприпустимою", – вважають його автори автори.

Крім того, зазначається, що із засобів масової інформації вбачається, що реформа "Укрзалізниці" не відбувається, економічні показники погіршуються, а ситуація з подоланням корупції не покращується.

"Є підстави вважати, що бездіяльність та непрофесіоналізм керівництва органів управління АТ "Українська залізниця" з 2017 року і досі призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників, що в свою чергу дає підстави вважати, що фінансові звіти є недостовірними, а підприємство має негативні фінансові показники та збитки цього стратегічного державного підприємства", – акцентують у пояснювальній записці.

Зважаючи на це, Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії з питань перевірки та оцінки стану компанії, розслідування бездіяльності та порушень законодавства України органами управління Укрзалізниці, яка призвела до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників.

Нагадаємо, у МВС повідомили, що внаслідок службової недбалості керівника одного з департаментів "Укрзалізниці" було придбано клеми роздільного рейкового скріплення залізничної колії неналежної якості, які можна було використати лише як металобрухт.

    Реклама на dsnews.ua