• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Раді зареєстрували законопроєкт про законодавче врегулювання віддаленої роботи

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про унормування дистанційної та надомної роботи, на яку перейшла частина співробітників з початку карантину

Про це йдеться в повідомленні "Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

Текст законопроєкту №4051 поки не оприлюднений, проте вже відомо, що документ пропонує забезпечити співробітникові можливість поєднувати дистанційну роботу і роботу в звичайному режимі на робочому місці, повідомили агентству.

Так, народні обранці пропонують зобов'язати власника або уповноважений орган забезпечити безпечні умови роботи і передбачити право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце, де співробітник за своїм вибором буде виконувати робочі обов'язки.

У той же час члени комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, який є профільним для даного законопроєкту, стверджують, що згідно з ініціативою, співробітник повинен бути ознайомлений в письмовій формі або через електронний документообіг з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця і іншими документами. Також документ пропонує дозволити дистанційне ознайомлення співробітника з вимогами по охороні праці, зокрема по відеозв'язку.

"Грамотне удосконалення трудового законодавства може стимулювати переведення великої кількості співробітників з роботи за договорами цивільно-правового характеру на повноцінні трудові відносини з роботодавцем. Це забезпечить більшу захищеність співробітнику в трудовому процесі", — сказала глава комітету, нардеп від "Слуги народу" Галина Третьякова.

У пояснювальній записці до законопроєкту з посиланням на соцопитування зазначено, що понад 35% співробітників перейшли на дистанційну роботу під час пандемії Covid-19.

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала на засіданні в п'ятницю, 4 вересня, за створення Державного аграрного реєстру, який в разі прийняття спростить процедуру отримання фермерами дотацій.

    Реклама на dsnews.ua