• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

У Раді заявили, що готують три законопроєкти для виходу з конституційної кризи

Реклама на dsnews.ua

Робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи планує підготувати до реєстрації три законопроєкти

Про це заявив керівник робочої групи, глава комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Робоча група повинна представити конкретний результат до 1 грудня, тобто до вівторка. Думаю, у вівторок або в понеділок після погоджувальної ради зможемо проінформувати про більш кінцеві результати діяльності робочої групи", — сказав він.

Також Монастирський зазначив, що група працювала за трьома напрямками, по кожному з яких буде напрацьований окремий законопроєкт: відновлення відповідальності за недостовірне декларування або недекларування, відновлення повноважень Національного агентства щодо запобігання корупції (НАПКА) з контролю і перевірки декларацій, а також удосконалення процедури діяльності Конституційного суду.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАПКА вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАПКА згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАПКА відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. На наступний день відповідне звернення нардепи передали безпосередньо в КСУ.

    Реклама на dsnews.ua