• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Раді не підтримали реорганізацію районних держадміністрацій

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада схвалила рішення повернути в комітет для підготовки до повторного першого читання проєкт закону №3975 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо утворення та ліквідації районних державних адміністрацій у звʼязку з утворенням (ліквідацією) районів

За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів, передає "ДС".

Depo.ua уточнює, що утворення та ліквідація Верховною Радою районів обумовлює необхідність законодавчого регулювання питань формування та функціонування органів державної влади на новій територіальній основі. 

Документом передбачається внесення змін до законів України "Про Кабінет міністрів України", "Про місцеві державні адміністрації", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань".

Змінами пропонується врегулювати питання щодо створення, реорганізації та ліквідації, найменування та перейменування місцевих державних адміністрацій Кабміном. 

Також законопроєкт зобов’язує уряд:

  • Впродовж двох місяців із моменту набрання чинності цим законом забезпечити схвалення акту про порядок здійснення заходів, повʼязаних із утворенням, реорганізацією або ліквідацією місцевих державних адміністрацій із визначенням критеріїв щодо розподілу в порядку правонаступництва прав та зобов’язань юридичних осіб, що припиняються внаслідок ліквідації або реорганізації.
  • Впродовж шести місяців з моменту набрання чинності цим законом забезпечити здійснення реорганізації та безперервність діяльності районних державних адміністрацій у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів.

Нагадаємо, в Україні вирішили створити військово-цивільні адміністрації, які покликані надати умови для забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації. Відповідний законопроєкт №9313 Верховна Рада прийняла в першому читанні на засіданні 2 вересня.

    Реклама на dsnews.ua