• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Раді "проштовхують" законопроєкт про використання вакцин від COVID-19 конкретних виробників

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який у разі підтримки дозволить використання в Україні вакцин найбільших світових виробників

Йдеться, зокрема, про Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca, інформує "ДС".

"На сьогодні жодна вакцина від COVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались в режимі екстреного використання (emergency use). Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла потреба законодавчих змін", – сказав голова медичного комітету ВР Михайло Радуцький. 

За його словами, законопроєкт надає уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводились з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського Союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи. 

За наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування, впродовж терміну, доки заявник завершить клінічні дослідження, пише "Українська правда".

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше заявляв, що вакцинація від COVID-19 в Україні стартує в середині лютого. Також він висловився за створення COVID-паспортів для громадян. Примітно, що у ВООЗ не наполягають на введенні COVID-паспортів.

    Реклама на dsnews.ua