• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Раді зареєстровано альтернативний законопроєкт про КСУ

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства зареєстровано у Верховній Раді

Автором документу №4288-1 є народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"Він передбачає справжнє відновлення справедливості в конституційних питаннях, на відміну від проєкту (президента, — прим. "ДС") Зеленського: окрім визнання нікчемності рішення КС стосовно антикорупційного законодавства, пропонується визнати нікчемним і рішення КС стосовно розпуску Верховної Ради та указ президента про розпуск Ради", — написав він у Telegram.

"Конституційна і політична кризи розпочалися з того часу, як Зеленський почав порушувати закон. Тобто з першого дня його перебування на посту президента. Час покласти цьому край", — додав Гончаренко.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua