• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Раді зареєстровано законопроєкт про заборону відновлення водопостачання до Криму

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає заборону водопостачання до окупованого Криму до повного відновлення суверенітету України над півостровом

Автором законодавчої ініціативи №4526 виступив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"Всі знають, що у Криму з кожним днем посилюється "водна криза" та йдуть розмови щодо відновлення водопостачання з боку України. Разом з цим у відкритому доступі є інформація, що власні водні ресурси Криму складають приблизно 910 млн куб. м на рік, а в особливо посушливі роки – до 430 млн куб. м. Згідно з даними державного обліку водокористування, на питні та побутові потреби мешканців Криму щороку використовувалося близько 101-105 млн куб. м води. Тобто питні та побутові потреби населення повною мірою можуть бути забезпечені власними водними ресурсами навіть у найпосушливіші роки", — прокоментував нардеп.

Він зазначає, що насправді "вода потрібна державі-окупанту більшою мірою для забезпечення розвитку промисловості та військових баз, адже Росія продовжує збільшувати кількість техніки та військового контингенту на півострові".

"Очевидно, що подача води в Крим призведе до подальшої мілітаризації регіону та продовження "повзучої окупації" на морі. Політика "умиротворення агресора", яку так полюбляє "зелена влада", ні до чого хорошого не призведе. Україні треба встановити обмеження щодо водопостачання до Криму, воно може здійснюватися виключно за умов відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного й Азовського морів. Закріпити ці норми у чинному законодавстві є метою мого законопроєкту", — написав Гончаренко у себе в Facebook.

Як писала "ДС", на початку вересня в окупованих Росією Сімферополі, Бахчисарайському і Сімферопольському районах через посуху і обміління водосховищ почався третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води. За порятунок Сімферополя взялися навіть військові окупантів. Підрозділ російських трубопровідних військ перекрив земляною греблею річку Біюк-Карасу нижче Білогірського водосховища, щоб зі ставка, що утворився, качати воду на потреби Сімферополя.

Разом з тим російський президент Путін нещодавно заявив, що водних запасів в Криму достатньо.

    Реклама на dsnews.ua