• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

В РНБО закликали Зеленського вигнати "щура", "маразматика" і "сліпого дурня" Фокіна

Реклама на dsnews.ua

Заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін є справжнім обличчям "пʼятої колони" в Україні і має бути негайно відсторонений від роботи у ТКГ

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос, інформує "ДС".

У своєму емоційному дописі, оприлюдненому 29 вересня у Facebook, Кривонос не добирав слів щодо Фокіна.

"Відбулася жахлива та кричуща річ: людина, яка представляє Україну у Тристоронній контактній групі у Мінську; людина, яка представляє кожного з нас — цивільних громадян, військових, хто пройшов пекло війни з агресором на Донбасі, родини загиблих та дітей, які стали сиротами у боях із загарбником РФ, заявила, що — жодних підтверджень, що це війна з РФ, він не бачить… Сліпий дурень!" — написав він.

Заступник секретаря РНБО нагадав, що Росія вбивала українських військових на Донбасі, використовуючи ПЗРК, ГРАД, танки та гармати.

"ПЗРК, що збивали наші літаки та призвели до загибелі наших пілотів; ГРАДи, танки, гармати, що палили та розривали тіла наших військових — мабуть, продаються у кожному супермаркеті. А російські десантники, взяті в полон, — лише піонери зі зброєю, які заблукали", — обурився Кривонос.

Далі він додав: "Фокін — це щур, що виліз з-під лавки, який сьогодні вселюдно у стінах Верховної Ради нам всім показав справжнє лице «п’ятої колони»".

Кривонос звернувся до президента України Володимира Зеленського з вимогою "вилучити" Фокіна зі складу Тристоронньої контактної групи по Донбасу.

"Пане президенте! Слова та дії Фокіна принижують нашу Країну, розхитують українське Суспільство і провокують дестабілізацію ситуації в країні, яку ви очолюєте! Прийміть рішення по вилученню Вітольда Фокіна зі складу Тристоронньої контактної групи. Ця людина не є рушійною силою до нашої Перемоги та Миру України в російсько-українській війні!. Женіть з ганьбою цього маразматика!" — закликав він.

Як писала "ДС", 29 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі нібито відповідають Мінським угодам. Фокін також сказав, що не бачив доказів агресії Росії проти України на Донбасі.

Комітет схвалив звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі. Своєю чергою нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що постанова Комітету є нелегітимною, "оскільки не були дотримані всі процедури прийняття".

Партія "Європейська солідарність" вимагає порушити проти Фокіна кримінальне провадження, оскільки його слова можна кваліфікувати як державну зраду.

Вранці 30 вересня на сайті Офісу президента зʼявилася заява, в якій засуджуються висловлювання Фокіна. При цьому у заяві немає жодної згадки про його подальшу долю. Також там відсутня особиста позиція президента Володимира Зеленського, який, власне, і призначив Фокіна заступником голови української делегації у ТКГ.

    Реклама на dsnews.ua